Poradenské služby pre železnice a priemysel

RailwaysNaše konzultačné služby (s využitím nástroja Villon) sa sústreďujú na oblasť analýzy, simulácie a optimalizácie železničných terminálov a priemyselných prevádzok rôznych typov, napr. zriaďovacie stanice, osobné stanice, kontajnerové terminály, závodné vlečky, výrobné podniky, atď.

Čítať ďalej...

 

3D vizualizačné služby

3D visualisationSimcon ponúka vizualizáciu prevádzky vašej stanice či podniku v dynamickom, interaktívnom 3D virtuálnom prostredí (vytvorenom v programe Villon), ktorá obsahuje animáciu dopravných procesov, presné zobrazenie infraštruktúry, detailné modely vozidiel, terénu ako i budov a stromov.

Čítať ďalej...

Vývoj softvéru

Software developmentOkrem našich jedinečných konzultačných (poradenských) služieb, ponúkame i zákazkový vývoj špecializovaných softvérových produktov, podľa zákazníckej špecifikácie. Sústreďujeme sa hlavne na softvér z oblasti simulácie a optimalizácie dopravných logistických systémov.

Čítať ďalej...

Hlavná stránka
Novinky
Simcon na veľtrhu InnoTrans 2020
Štvrtok, 20 Február 2020 00:00
Pozývame vás na medzinárodnú výstavu dopravných technológií „InnoTrans 2020“, ktorá sa uskutoční od 22. do 25. septembra v Berlíne. Radi vás uvítame v našom stánku č. 220, hala 6.1. V rámci našej expozície predstavíme aktuálny vývoj našich simulačných nástrojov a konzultačných služieb v oblasti dopravy.
 
Údržbová a odstavná stanica Eglinton pre LRV-vlaky
Piatok, 31 August 2018 00:00
Počas leta 2018 bola realizovaná simulačná štúdia údržbovej a odstavnej stanice pre LRV-vlaky v Toronte (v rámci projektu Eglinton Crosstown Light Rail Transit Project). Cieľom štúdie bolo preverenie realizovateľnosti viacerých prevádzkových konceptov s rozličným zložením vlakových súprav na plánovanej železničnej infraštruktúre pre údržbu a odstavovanie LRV-vlakov. Pri modelovaní železničnej prevádzky sa brala do úvahy nielen dostupná kapacita pre údržbu, čistenie a odstavovanie, ale aj limity napájacej sústavy pre elektrické vlaky. Hlavným kritériom pri vyhodnotení bolo včasné pripravenie LRV-vlakov po údržbe a čistení na komerčnú prevádzku.
 
Simcon na veľtrhu InnoTrans 2018
Piatok, 09 Marec 2018 00:00
Pozývame vás na medzinárodnú výstavu dopravných technológií „InnoTrans 2018“, ktorá sa uskutoční od 18. do 21. septembra v Berlíne. Radi vás uvítame v našom stánku č. 205, hala 6.1. V rámci našej expozície predstavíme aktuálny vývoj našich simulačných nástrojov a konzultačných služieb v oblasti dopravy.