Hlavná stránka Referencie Zoznam referencií
Zoznam referencií

 

Zriaďovacie stanice

PROJEKTZÁKAZNÍKSTRUČNÝ POPIS
Linz VBf Ost
Rakúsko, 1998-1999
Rakúske spolkové železnice (ÖBB) Koncentrácia vlakotvorných činností z regiónu Linz do železničnej zriaďovacej stanice Linz VBf Ost po zásadnej rekonštrukcií.
Wien ZVBf
Rakúsko, 1999-2001
Rakúske spolkové železnice (ÖBB) Koncentrácia vlakotvorných činností z regiónu Viedeň do železničnej zriaďovacej stanice Wien ZVBf.
Hamburg Alte Süderelbe
Nemecko, 1998
Mesto Hamburg
Nemecké železnice - DB Cargo
Haas Consult Berlin
Overenie zmeny infraštruktúry spojené s plánovaným zvýšením vstupného toku vlakov.
Hagen Vorhalle
Nemecko, 1998
Nemecké železnice - DB Cargo
Siemens AG
Technická modernizácia železničnej zriaďovacej stanice Hagen Vorhalle.
Mainz Bischofsheim
Nemecko, 1999-2001
Nemecké železnice - DB Cargo
Siemens AG
Testovanie simulátora pre potreby DB Cargo.
Oberhausen-Osterfeld
Nemecko, 2001-2002
Nemecké železnice - DB Cargo
Siemens AG
Technická modernizácia železničných zriaďovacích staníc Oberhausen a Osterfeld.
Basel SBB RB I
Švajčiarsko, 2002
Švajčiarske spolkové dráhy (SBB)
Manažment železničnej zriaďovacej stanice na úrovni rôznych zložiek
Technická modernizácia spojená s plánovaným zvýšením vstupného toku vlakov.
Lausanne Triage
Švajčiarsko, 2005
Švajčiarske spolkové dráhy (SBB)
Manažment železničnej zriaďovacej stanice na úrovni rôznych zložiek
Koncentrácia vlakotvorných činností z Lausanne a regiónu Geneve do železničnej zriaďovacej stanice Lausanne Triage.
Mudanjiang
Čína, 2000-2002
Čínske železnice - TDJ System Research Centre, Harbin Zvýšenie hospodárnosti prevádzky železničnej zriaďovacej stanice a osobnej stanice v blízkosti mesta Mudanjiang.
Harbin
Čína, 2002-2003
TDJ System Research Centre, Harbin Revízia efektivity obslužných procesov.
Žilina-Teplička
Slovenská republika, 2001
Železnice Slovenskej republiky (ZSR) Simulácia novej prevádzky v rámci novo navrhnutej železničnej zriaďovacej stanice Žilina – Teplička.
Česká Třebová
Česká republika, 2017-2019
Shift2Rail výskumný projekt EU, koordinátor UIC Simulácia reálnej prevádzky v železničnej zriaďovacej stanici ako náhrada za skutočnú stanicu pre online podporný rozhodovací systém, realizované v rámci EU-Výskumného projektu "OptiYard", číslo grantu 777594.
Nymburk
Česká republika, 2021
Valbek, s.r.o., SŽ ČR Dynamické posúdenie spádoviska v zriaďovacej stanici Nymburk – preverenie viacerých variantov modernizácie spádoviska pomocou simulácie.

 

 

Osobné stanice

PROJEKTZÁKAZNÍKSTRUČNÝ POPIS
Praha Masarykovo nádraží
Česká republika, 2005, 2012, 2015
České dráhy (ČD), SŽDC, SUDOP Praha Prebudovanie infraštruktúry spojené s plánovaným urbanistickým rozvojom a zvýšením vstupného toku vlakov; vplyv nasadenia ETCS na prevádzku.
Železničný uzol Brno hlavní nádraží
Česká republika, 2005
SUDOP Praha
Overenie významných zmien časti infraštruktúry železničného uzla vo vzťahu k plánovanej zmene toku vlakov.
Beijing South
Čína, 2005
TDJ Research Centre, Harbin Overenie plánovanej úpravy infraštruktúry osobnej železničnej stanice.
Železničné stanice Praha hlavní nádraží a Praha Smíchov
Česká republika, 2015
SUDOP Praha, SŽDC Overenie prevádzky niekoľkých variantov infraštruktúry železničnej stanice Praha Smíchov a traťového prepojenia železničných staníc Praha hlavní nádraží a Praha Smíchov. Preskúmanie realizovateľnosti rôznych cestovných poriadkov budúcej prevádzky.

 

 

Údržbové stanice

PROJEKTZÁKAZNÍKSTRUČNÝ POPIS
Údržbová stanica Eglinton
Kanada, 2018
SNC-Lavalin Simulačná štúdia údržbovej stanice pre LRV-vlaky. Preverenie viacerých prevádzkových konceptov s rozličným zložením vlakových súprav.
Údržbová stanica Paríž Pont-Cardinet
Francúzsko, 2017-2018
Francúzske železnice - SNCF Transilien, Paríž Simulačná štúdia údržbovej stanice pre regionálne vlaky. Preverenie rôznych konfigurácií železničnej infraštruktúry pre ľahkú a náročnú údržbu. Zisťovanie kapacity pre odstavovanie rezervných vlakových súprav.
Údržbová stanica Paríž Val Notre Dame
Francúzsko, 2018-2020
Francúzske železnice - SNCF Transilien, Paríž Simulačná štúdia údržbovej stanice pre regionálne vlaky. Vplyv uvedenia nových vlakových súprav do prevádzky. Preverenie rôznych rozšírení železničnej infraštruktúry pre ľahkú a náročnú údržbu. Zisťovanie kapacity pre odstavovanie rezervných vlakových súprav.
BetriebsCenter/FIBA Ulm
Nemecko, 2003-2005, 2007, 2009, 2012
Nemecké železnice - DB Regio, Stuttgart Simulácia novo navrhnutej údržbovej stanice s optimalizáciou prevádzkových nákladov. Overenie návrhov umiestnenia údržbovej stanice a jej vplyvu na prevádzku železničného uzla Ulm.
FIBA a HBf Tübingen
Nemecko, 2013
Nemecké železnice - DB Regio, Stuttgart Simulácia údržbovej stanice s optimalizáciou prevádzkových nákladov. Overenie návrhov novej konfigurácie koľajiska údržbovej stanice a jej vplyvu na prevádzku železničného uzla Tübingen.
Abstellbahnhof Untertürkheim
Nemecko, 2014, 2015
Nemecké železnice - DB Projektbau, Stuttgart Simulácia údržbovej stanice s optimalizáciou prevádzky. Preverenie rôznych návrhov novej konfigurácie koľajiska údržbovej stanice a jej vplyvu na prevádzku železničného uzla Stuttgart v rámci projektu Stuttgart 21.

 

Továrenské vlečky

PROJEKTZÁKAZNÍKSTRUČNÝ POPIS
voestalpine Linz
Rakúsko, 2003-2020
Oceliareň voestalpine Linz Overenie prevádzkových zmien spojených s plánovaným zvýšením produkcie – preprava surového železa; stanovenie kapacity infraštruktúry pre cestnú dopravu, rozmrazovacie zariadenia pre suroviny, vyhodnotenie využitia posunovacieho robota; prevádzka pri zvýšenom objeme prepravy vlakmi v dôsledku nízkej hladiny riek pre lodnú dopravu; vyhodnotenie rôznych scenárov výroby a ich vplyv na prevádzku vlečky; prevádzka počas údržby.
Wacker Chemie, Burghausen
Nemecko, 2008
Chemická továreň Wacker Chemie, Burghausen Vyhodnotenie zmien prevádzky a infraštruktúry spojených s plánovaným rastom výroby a výstavbou nového kontajnerového terminálu.
ZhaikTrans Condensate Loading Facility, Uralsk
Kazachstan, 2008
Karachaganak Petroleum Operating, B.V. Hodnotenie návrhov na technickú modernizáciu nakladacích zariadení železničných cisternových vozňov v súvislosti s plánovaným zvýšením objemu prepravy.
BASF Ludwigshafen
Nemecko, 2002-2005
Chemická továreň BASF Ludwigshafen
Technická univerzita Drážďany
Simulácia prevádzky vlečky BASF - minimalizácia prevádzkových nákladov, prevádzka počas prestavby infraštruktúry vlečky.
SCA Laakirchen
Rakúsko, 2002
Továreň na výrobu papiera SCA Laakirchen Overovanie zmien prevádzky spojených s plánovaným rastom výroby.
Teesside Cast Products, Middlesbrough
Veľká Británia, 2004-2005
Oceliareň Teesside Cast Products Overovanie zmien prevádzky spojených s plánovaným rastom výroby - výrobná prevádzka a doprava do neďalekého prístavu.
Klausner, Sandberg
Nemecko, 2005
Drevospracujúca továreň Klausner Sandberg Dimenzovanie novej továrenskej vlečky vzhľadom na rôzne výrobné scenáre.
Volkswagen Bratislava
Slovenská republika, 2001
Automobilka VW Bratislava Simulácia konceptu závodnej dopravy (železničnej a cestnej dopravy).
Uhoľné bane Ostrava - Karviná
Česká republika, 2012
Advanced World Transport, a.s Simulácia železničnej dopravy na vlečke Ostravsko-Karvinských baní. Optimalizácia nakládky uhlia a železničných procesov.
voestalpine Donawitz
Rakúsko, 2015, 2016
Oceliareň voestalpine Donawitz Overenie vplyvu rôznych scenárov produkcie na železničnú prevádzku – preprava surového železa; vplyv zmien železničnej infraštruktúry na prevádzku; nasadenie posunovacieho hnacieho vozidla v sledovaných oblastiach.
Lech-Stahlwerke Meitingen
Rakúsko, 2018
Oceliareň Lech-Stahlwerke Meitingen Overenie prevádzkových zmien spojených s plánovaným zvýšením produkcie a zmenami infraštruktúry železničnej vlečky; vyhodnotenie rôznych scenárov výroby a ich vplyvu na prevádzku vlečky.

 

 

Dynamické vizualizácie

PROJEKTZÁKAZNÍKSTRUČNÝ POPIS
Stavba letiska Berlin Schönefeld
Nemecko, 2005
Konzultačná spoločnosť DEC, GmbH Dynamická 3D vizualizácia dodávky stavebných materiálov (po železnici) na stavenisko letiska.
Bratislava TEN-T
Slovenská republika, 2008
Projektantská spoločnosť Dopravoprojekt, a.s.
Dynamická 3D vizualizácia nového nosného systému mestskej železničnej osobnej dopravy (vrátane interiéru zastávok a staníc), ktorý je plánovaný v súvislosti s výstavbou Európskeho TEN-T koridoru v Bratislave.

 

Ostatné

PROJEKTZÁKAZNÍKSTRUČNÝ POPIS
voestalpine Edelweiss
Rakúsko, 2008
Oceliareň voestalpine Stahl, Linz Overenie vnútropodnikovej dopravy zvitkov plechu a návrhu skladovania (s využitím AGV vozíkov na kruhových trasách a žeriavov) v novo navrhnutej prevádzke na výrobu ocele.
Bratislava TEN-T
Slovenská republika, 2008, 2009
Projektantská spoločnosť Dopravoprojekt, a.s. Simulácia nového nosného systému mestskej železničnej osobnej dopravy v súvislosti s výstavbou Európskeho TEN-T koridoru v Bratislave.
Kontajnerový terminál Busto Arsizio/Gallarate
Taliansko, 2008
Hupac Intermodal, Ltd. Overenie zmien prevádzky kontajnerového terminálu spojených s plánovaným navýšením objemu dopravy - preskúmanie zmien infraštruktúry a prevádzky.
Nosný systém mestskej hromadnej dopravy v Bratislave Petržalke
Slovenská republika, 2009
Projektantská spoločnosť Sudop Trade Kosice, s.r.o. Simulácia nosného systému mestskej hromadnej dopravy v mestskej časti Bratislava Petržalka v súvislosti s výstavbou Európskeho TEN-T koridoru v Bratislave.
Vylepšenie softvéru Ablaufberg
Slovenská republika, 2018
Švajčiarske spolkové dráhy (SBB) Modelovanie rozraďovania odvesov cez zvážny pahorok v spádoviskovej zriaďovacej stanici a brzdenie odvesov na cieľ na smerovej koľaji v zriaďovacej stanici.
Terst
Taliansko, 2017-2019
Shift2Rail výskumný projekt EU, koordinátor UIC Simulácia reálnej prevádzky v prístavnej stanici ako náhrada za skutočnú stanicu pre online podporný rozhodovací systém, realizované v rámci EU-Výskumného projektu "OptiYard", číslo grantu 777594.
voestalpine Linz
Rakúsko, 2018
Oceliareň voestalpine Linz Simulácia cestnej dopravy v časti oceliarne a blízkom okolí podniku. Preverenie nového terminálu pre nákladné autá prichádzajúce do podniku a stavebných úprav kritickej cestnej križovatky spolu s rozšírením svetelnej signalizácie.
Čierna nad Tisou
Slovenská republika, 2021-
Bulk Transshipment Slovakia, a.s. Simulácia pohraničnej prekládkovej stanice Čierna nad Tisou s viacerými zriaďovacími stanicami a prekládkovými zariadeniami s cieľom zvýšenia objemu prekládky a efektivity železničnej prevádzky v celej stanici.