Novinky
Simcon na veľtrhu InnoTrans 2022
Štvrtok, 20 Február 2020 00:00
Pozývame vás na medzinárodný veľtrh dopravných technológií „InnoTrans 2022“, ktorý sa uskutoční od 20. do 23. septembra v Berlíne. Radi vás uvítame v našom stánku č. 220, hala 6.1. V rámci našej expozície predstavíme aktuálny vývoj našich simulačných nástrojov a konzultačných služieb v oblasti dopravy.
 
Údržbová a odstavná stanica Eglinton pre LRV-vlaky
Piatok, 31 August 2018 00:00
Počas leta 2018 bola realizovaná simulačná štúdia údržbovej a odstavnej stanice pre LRV-vlaky v Toronte (v rámci projektu Eglinton Crosstown Light Rail Transit Project). Cieľom štúdie bolo preverenie realizovateľnosti viacerých prevádzkových konceptov s rozličným zložením vlakových súprav na plánovanej železničnej infraštruktúre pre údržbu a odstavovanie LRV-vlakov. Pri modelovaní železničnej prevádzky sa brala do úvahy nielen dostupná kapacita pre údržbu, čistenie a odstavovanie, ale aj limity napájacej sústavy pre elektrické vlaky. Hlavným kritériom pri vyhodnotení bolo včasné pripravenie LRV-vlakov po údržbe a čistení na komerčnú prevádzku.
 
Simcon na veľtrhu InnoTrans 2018
Piatok, 09 Marec 2018 00:00
Pozývame vás na medzinárodnú výstavu dopravných technológií „InnoTrans 2018“, ktorá sa uskutoční od 18. do 21. septembra v Berlíne. Radi vás uvítame v našom stánku č. 205, hala 6.1. V rámci našej expozície predstavíme aktuálny vývoj našich simulačných nástrojov a konzultačných služieb v oblasti dopravy.
 
Údržbová stanica Paríž Pont-Cardinet
Pondelok, 08 Január 2018 00:00
Na konci roku 2017 bola vykonaná simulačná štúdia pre údržbovú stanicu regionálnych vlakov Paríž Pont-Cardinet. Cieľom štúdie bolo preverenie rôznych variantov železničnej infraštruktúry pre zabezpečenie ľahkej a náročnej údržby vlakov. V rámci štúdie sa zisťovala i kapacita odstavných koľají pre rezervné vlakové súpravy spoločnosti SNCF Transilien.
 
Maintenance centre Stuttgart-Untertürkheim
Streda, 01 November 2017 00:00

In 2017, we have successfully finished a whole series of simulation studies for Stuttgart railway junction. The main objective of those studies was the verification of operational procedures at maintenance centre Stuttgart-Untertürkheim and at surrounding stations with respect to proposed service concept. Besides modelling of train and shunting movements, service activities, such as heavy and light maintenance, repairs in workshop or train parking by personnel, were modelled as well. Various operational scenarios were carefully evaluated with respect to given criteria: train departure delays and timely execution of all defined service activities.

 
Simcon na InnoTrans 2016
Piatok, 06 Máj 2016 00:00

Pozývame vás na medzinárodnú výstavu dopravných technológií „InnoTrans 2016“, ktorá sa uskutoční od 20. do 23. septembra v Berlíne. Radi vás uvítame v našom stánku č. 121, hala 6.1. V rámci našej expozície predstavíme aktuálny vývoj našich simulačných nástrojov a konzultačných služieb v oblasti dopravy.

 
Simcon na InnoTrans 2014
Utorok, 03 Jún 2014 00:00

Pozývame vás na medzinárodnú výstavu dopravných technológií „InnoTrans 2014“, ktorá sa uskutoční od 23. do 26. septembra v Berlíne. Radi vás uvítame v našom stánku č. 505, hala 4.1. V rámci našej expozície predstavíme aktuálny vývoj našich simulačných nástrojov a konzultačných služieb v oblasti dopravy.

 
Ukončenie simulačnej štúdie údržbovej stanice Tübingen
Piatok, 30 August 2013 00:00

V lete 2013 bola úspešne uzavretá simulačná štúdia údržbovej stanice Tübingen v Nemecku pre DB Regio. Cieľom simulačnej štúdie bolo posúdenie novej konfigurácie koľajiska údržbovej stanice a vplyv zvýšeného rozsahu dopravy na prevádzku v celom železničnom uzle Tübingen (vrátane osobnej stanice). Okrem zobrazenia jázd vlakov a posunu v železničnom uzle bolo modelované i vonkajšie a vnútorné čistenie, tankovanie, údržba v depe a odstavenie vlakových súprav spolu s nasadením personálu. Hlavným kritériom vyhodnotenia priebehu simulácie bol odchod vlakov z osobnej stanice načas a vykonanie predpísaných údržbových prác.

 
Simulácia prevádzky na vlečkách OKD
Utorok, 04 September 2012 00:00

V júni 2012 bola ukončená simulačná štúdia prevádzky na vlečkách Ostravsko-karvinských baní. Predmetom štúdie bolo zistiť maximálne množstvo uhlia, ktoré je možné za deň naložiť do železničných vozňov v bani a úpravni uhlia Darkov. Model zahrňoval viaceré súvisiace železničné vlečky a obsahoval i modelovanie činnosti železničného personálu a posunovacích lokomotív. V ďalších scenároch sa skúmali dôležité strategické rozhodnutia ohľadom nakládky, prepravy a skladovania vyťaženého uhlia a kameňa.

 
Simcon na InnoTrans 2012
Štvrtok, 23 August 2012 00:00
Pozývame vás na medzinárodnú výstavu dopravných technológií „InnoTrans 2012“, ktorá sa uskutoční od 18. do 21. septembra v Berlíne. Radi vás uvítame v našom stánku č. 206, hala 11.2. V rámci našej expozície predstavíme aktuálny vývoj našich simulačných nástrojov a konzultačných služieb v oblasti dopravy.
 
Ukončenie simulačnej štúdie Praha Masarykovo nádraží
Piatok, 02 Marec 2012 09:00
V marci 2012 bola úspešne ukončená simulačná štúdia zameraná na posúdenie počtu nástupištných koľají v osobnej železničnej stanici Praha Masarykovo nádraží. S využitím simulačného nástroja Villon naši odborníci preverili dva možné varianty infraštruktúry koľajiska a vyhodnotili dôležité parametre prevádzky stanice v rôznych podmienkach (meškania vlakov a pod.).
 
Záver projektu simulácie evakuácie plánovanej železničnej zastávky Bratislava Nivy
Nedeľa, 01 November 2009 19:27
Spoločnosť Simcon úspešne dokončila svoj prvý projekt z oblasti modelovania pohybu chodcov. Hlavným cieľom projektu bolo overenie únikových ciest cestujúcich a odhad doby evakuácie z podzemnej zastávky Bratislava Nivy v prípade vzniku požiaru. Zastávka Bratislava Nivy je súčasťou nového nosného systému MHD v Bratislave (plánovaný ako súčasť európskeho TEN-T koridoru), ktorý spojí centrum Bratislavy s mestskou časťou Petržalka.
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 Dopredu > Koniec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL